27. - 30. 10. Výprava do Příbrami

Sraz bude v sobotu 27. 10. 2018  v 6.50 na hlavním nádraží, vrátíme se v úterý 30. 10.  v 15.51 hod. vlakem od Chlumce.                                                     


Potřeby na ubytování v DDM: spacák (stačí lehký), karimatku. Oblečení na spaní, přezůvky (mohou to být i čisté botasky pro případ promočení obuvi na ven), hygienické potřeby, náhradní prádlo, misku na jídlo, lžíci a hrneček na pití.

Jídlo: stravovat se bude každé dítě z vlastních zásob do večera. Kdo si přeje teplou večeři, přinese si nějaké instantní jídlo a my mu ho zalijeme vařící vodou. Dál si každé dítě přinese nějaké pečivo k nedělní snídani (zvykem je sladké pečivo). Pokud si bude přát, přinese si instantní nápoj - po celý pobyt budeme připravovat čaj pro všechny děti. Potraviny na ostatní pobyt nakoupíme na místě. Dále každý chlapec a mladý muž přinese cca 10 dkg salámu, děvčata 10 dkg sýra, případně potraviny, které předáme na poslední schůzce.
Pokud by některé dítě mezi schůzkou a výpravou onemocnělo, prosím, co nejdříve ho omluvte  nebo doručte tyto potraviny na odjezd vlaku.

Další: psací potřeby a papír nebo notýsek, KPZ, náhradní ponožky a tepláky nebo šusťáky, pláštěnku, čepici, lehkou šálu nebo šátek a lehké rukavice. Protože zatím je hlášeno dost velké ochlazení, bude třeba mít také pod kalhoty legíny nebo kamaše. Dál hadrové míčky a kdo najde i funkční baterku. Vzhledem k délce pobytu bychom uvítali, kdyby u sebe děti měly kopii průkazu zdravotní pojišťovny.

Balení: prosím, zabalte malý batůžek s vybavením na sobotní výpravu zvlášť a nejlépe navrch velkého, abychom mohli bez dalšího zdržení v DDM pokračovat v programu.

Děti do 15 let nepotřebují do vlaku zatím žádnou průkazku, děti od 15 let s sebou musí mít občanský průkaz  a studenti od 18 let žákovský průkaz nebo kartu ISIC.

SCHŮZKA VE STŘEDU 31. 10. se NEKONÁ!


Zdroj