Výlety

Náš oddíl pravidelně jezdí na turistické výlety do přírody na různá místa České republiky. Vyrážíme zhruba jednou za dva týdny v sobotu. Vždy na dané místo dojedeme vlakem nebo autobusem. Cestou si povídáme s kamarády, sledujeme krajinu nebo hrajeme drobné hry vhodné do vlaku. V místě, kam přijedeme ujdeme trasu, která je přiměřená počasí, terénu a zdatnosti účastníku (5-15 km). Snažíme se navštívit zajímavá místa, kde jsou rozhledny, hrady, muzea, zříceniny a zajímavé přírodní úkazy jako například vodopády a skalní města. Každá výprava je na určité téma (strašidla, místní pověst, cestovatelé, film, pohádka atd.). Během výletu hrajeme hry, které jsou motivované tématem a najde se čas i na hry tradiční.

Obvykle dvakrát za rok se vydáme na vícedenní víkendovou výpravu, kdy vyrážíme na vzdálenější místo od Hradce Králové. Místem přespání bývá škola, DDM, základna nebo klubovna jiného oddílu. Tam si také necháme věci a do okolí vyjdeme jen s malým batůžkem, kde máme svačinu a všechny další nezbytnosti.

Za dobu naší existence jsme navštívili více jak stovku zajímavých míst a na spoustu z nich se moc rádi vracíme stále znova: