5. - 8. 5. Výprava do Litovle

Sraz bude v sobotu  5. 5. 2017  v 6.15 na hlavním nádraží, vrátíme se v úterý 8. 5. ve 12.23 hod. vlakem od Pardubic.
Potřeby na ubytování ve škole: spacák (stačí lehký), karimatku tentokrát vezmou jen členové narození r. 2004  a dříve. Menší děti dostanou gymnastický koberec. Oblečení na spaní, přezůvky (mohou to být i čisté botasky pro případ promočení obuvi na ven), hygienické potřeby, náhradní prádlo, misku na jídlo, lžíci a hrneček na pití.

Jídlo: stravovat se bude každé dítě z vlastních zásob do večera. Kdo si přeje teplou večeři, přinese si nějaké instantní jídlo a my mu ho zalijeme vařící vodou. Dál si každé dítě přinese nějaké pečivok nedělní snídani. Pokud si bude přát, přinese si instantní nápoj - po celý pobyt budeme připravovat čaj pro všechny děti. Potraviny na ostatní pobyt nakoupíme na místě.
Dále každý účastník přinese cca 10 dkg salámu, 10 dkg sýra, 3 syrové oloupané brambory pevně zabalené v igelitu nebo alobalu (aby nezčernaly) a potraviny, které mu přidělíme na středeční schůzce. Pokud by některé dítě mezi schůzkou a výpravou onemocnělo, prosím, oznamte mi to, nebo doručte tyto potraviny na odjezd vlaku.

Další: psací potřeby a papír nebo notýsek, KPZ, náhradní ponožky a tepláky nebo šusťáky, pláštěnku, čepici, lehkou šálu nebo šátek, hadrové míčky a kdo najde i funkční baterku. Oblečení podle předpovědi počasí.

Vzhledem k délce pobytu bychom uvítali, kdyby u sebe děti měly kopii průkazu zdravotní pojišťovny.

Balení: prosím, zabalte malý batůžek s vybavením na sobotní výpravu zvlášť a nejlépe navrch velkého, abychom mohli bez dalšího zdržení ve škole pokračovat v programu.

Děti nad 10 let potřebují do vlaku průkazku s fotografií a datem narození zároveň. Pokud ji ještě nemají, nahlásí to vedoucímu na nádraží před zakoupením jízdenek.

Zdroj