26. - 29. 10. Výprava do Jablonce nad Nisou

Sraz bude ve středu 26. 10. 2016  v 7.10 na hlavním nádraží, vrátíme se v sobotu 29. 10. v 16.38 hod. vlakem od Jaroměře.                                                      


Potřeby na ubytování v DDM: spacák (stačí lehký), karimatku tentokrát nebudeme potřebovat, přezůvky (mohou to být čisté botasky pro případ promočení obuvi na ven), hygienické potřeby a náhradní prádlo, misku na jídlo, lžíci a hrneček na pití.

Jídlo: stravovat se bude každé dítě z vlastních zásob do večera. Kdo si přeje teplou večeři, přinese si nějaké instantní jídlo a my mu ho zalijeme vařící vodou. Dál si každé dítě přinese nějaké sladké pečivo ke čtvrteční snídani. Pokud si bude přát, přinese si instantní nápoj - po celý pobyt budeme připravovat teplý čaj pro všechny děti. Potraviny na ostatní pobyt nakoupíme na místě. Dále každý účastník přinese cca 10 dkg sýra a 10 dkg salámu a potraviny, které mu přidělíme na schůzce.

Další: psací potřeby a papír nebo notýsek, KPZ (kdo už ji má), náhradní ponožky a tepláky nebo šusťáky, pláštěnku, čepici, lehkou šálu, 2 igelitové sáčky, 3 hadrové míčky a kdo najde i funkční baterku. Oblečení teplé podle předpovědi počasí, lehká čepice, šála a tenké rukavice se nejspíš budou hodit, na Ještědu by mohlo docela foukat.

Děti nad 10 let potřebují do vlaku průkazku s fotografií a datem narození zároveň. Pokud ji ještě nemají, nahlásí to vedoucímu na nádraží před zakoupením jízdenek.

Zdroj